W związku z pracami wdrożeniowymi dotyczącymi e-dowodu­, osoby, które chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub odebrać dowód osobisty w Urzędzie Miejskim w Brodnicy w okresie od 27 lutego do 4 marca 2019r., z przyczyn niezależnych od Urzędu, czekają pewne niedogodności.

Ustawowo określone na dzień 4 marca 2019r. wdrożenie e-dowodu wymaga technicznych prac serwisowych, przeprowadzanych w całej Polsce jednocześnie, bowiem przyjmowanie i wydawanie dowodów osobistych obsługiwane jest w ogólnopolskim elektronicznym systemie Rejestrów Dowodów Osobistych. Stąd:

- od dnia 27 lutego 2019r. będzie wyłączona usługa złożenia wniosku przez internet (ePUAP, profil zaufany) – usługa zostanie włączona ponownie 4 marca 2019r.,

- w dniu 1 marca 2019r. w godzinach 11.30 – 15.30 nie będzie możliwe składanie wniosków o dowód oraz odbieranie gotowych dowodów osobistych z powodu przerwy technicznej w działaniu Rejestrów Dowodów Osobistych.

Dlatego zalecamy, aby osoby, które planują złożyć wniosek o dowód osobisty, bądź oczekują na odbiór gotowego już dowodu osobistego, nie odkładały tych spraw na wskazane dni, bądź przełożyły w tym zakresie swoją wizytę w Urzędzie po 4 marca 2019r.

Przepraszamy za możliwe niedogodności.

UM Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież