Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy zaprasza przedstawicieli lokalnych społeczności na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Debata odbędzie się w czwartek, 29 listopada o godz. 11.00 w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 1.

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy, zaprasza przedstawicieli lokalnej społeczności, na debatę społeczną, podczas które poruszone zostaną tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Debata odbędzie się 29 listopada 2018 roku o godz. 11.00, w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny
Głównym tematem spotkania, będzie szeroko pojęte bezpieczeństwo osób w wieku senioralnym. O bezpieczeństwie właśnie tych osób, dyskutować będą policjanci z brodnickiej komendy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego.

Policjanci omówią przestępstwa, który najczęściej ofiarami zostają osoby w wieku senioralnym ( oszustwa „na wnuczka”, telemarketera czy domokrążców), omówią zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w „sieci” (bezpieczeństwo konta bankowego, bezpiecznych zakupów oraz bezpieczeństwo danych i prywatności) oraz przedstawią założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i sposób posługiwania się Mapą. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej omówi zasady bezpieczeństwa pożarowego, a pracownik Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej omówi jak żyć zdrowo, bez nałogów.

Debaty społeczne, mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa wymagających podjęcie działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież