Gadżety kuchenne są bardzo ważne. Usprawniamy sobie pracę, skracamy czas gotowania i niejako czynimy cała procedura przyjemniejszą. Poza tym nie ulega wątpliwości, że wiele osób po prostu lubi przesiadywać w kuchni i idealnym pomysłem staje się więc łączenie jej z salonem lub jadalnią.

W ten sposób otwarta przestrzeń staje się centrum domu. I nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa, spotkanie ze znajomymi czy też gry planszowe z dziećmi przy dużym stole oraz muzyce, która towarzyszy nam bardzo często od rana do wieczora. Dlatego właśnie dla wielu osób radio jest sprzętem w kuchni obowiązkowym. Warto wiedzieć w co zainwestować, a co absolutnie się nie sprawdzi w tej wyjątkowej przestrzeni.

 

Jakie radio kupić?

Nie jest prawdą, że każdy sprzęt sprawdzi się w kuchni i nie chodzi tu wcale o cenę lub wygląd lecz o parametry, którym musi sprostać. Radio kuchenne jest bowiem narażone na bardzo specyficzny klimat, który nie jest sprzyjający urządzeniom elektronicznym. Przede wszystkim szkodliwe są opart i wilgoć. W kuchni się przede wszystkim gotuje, więc wszelkie urządzenia powinny mieć podwyższona odporność na wilgoć. Jeśli nie mamy okapu powinniśmy jak najdalej ustawić radio od kuchenki oraz dopilnować by nie sąsiadował ze zlewem. W takim wypadku świetnie sprawdza się radio do zabudowy http://eissound.pl/12-kb-sound/, które inaczej nazywane jest sufitowym, ponieważ wszystkie instalacje zostają na etapie budowy lub remontu umieszczone w suficie lub ścianach. Na zewnątrz widzimy tylko elementy głośników przypominające bardziej halogeny oraz  panel sterowania lcd. Poza bardzo nowoczesnym wyglądem radia w zabudowie są bardzo funkcjonalne – dostosowane są do pracy w wilgotnych pomieszczeniach, dlatego właśnie sprawdzą się nawet w łazience. Multimedialny wyświetlacz pozwala również na korzystanie z innych przydatnych funkcji.

 

Gadżety i parametry

Dobre radio i z zabudowie, i wolnostojące czy też podwieszane powinno być stylistycznie dopasowane do kuchni oraz zawierać funkcje, które przydadzą nam się podczas użytkowania. Jedną z podstawowych jest sterowanie pilotem. To w znaczący sposób ułatwia obsługę szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zajęci gotowaniem lub mamy niezbyt czyste ręce. Przydaje się również duży wyświetlacz z godziną. Niektóre modele mają również funkcję alarmu, kalendarza czy timera. Nowoczesne urządzenia korzystają oczywiście z technologii. I tak złącze USB, Wi-fi, bluetooth powoli stają się po prostu standardami.

loading...
  Polecamy książki