Wypożyczenie samochodu to często znacznie wygodniejszy sposób na przemieszczanie się niż podróż koleją lub autobusem. Aby takie rozwiązanie było również opłacalne, warto dokładnie przyjrzeć się ofertom wypożyczalni i zwrócić uwagę na szczegóły, które mają znaczący wpływ na cenę.

 Wypożyczalnie aut, takie jak http://www.007londonescorts.com/, oferują szybkie i sprawne usługi – wstępnej rejestracji można dokonać nawet telefonicznie, a sam samochód może być podstawiony w umówione miejsce. Jeśli jednak z usług dowolnej firmy tego rodzaju korzystamy po raz pierwszy, dobrze jest nieco opanować pośpiech, by wybrać ofertę najkorzystniejszą finansowo. Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Wiek kierowcy

Wiele firm wypożyczających auta przywiązuje dużą wagę do wieku kierowcy. Jeżeli mamy zamiar wybrać się w podróż w kilka osób, korzystniej będzie, gdy umowę podpisze starszy kierowca. Dlaczego młodsi powinni uważać? Otóż zdarza się, że osoby w wieku 21–25 lat muszą się liczyć z wyższymi stawkami za wynajem. Co więcej, kierowca poniżej 21 roku życia zazwyczaj w ogóle nie może wypożyczyć auta u danego usługodawcy.

 

Lokalizacja

W wielu wypożyczalniach istnieje możliwość podstawienia samochodu na lotnisko, a także w inne wskazane przez klienta miejsce. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale często wiąże się z dodatkową opłatą. Jeżeli więc dysponujemy czasem i wiemy, jak dotrzeć do wypożyczalni, bardziej opłacalne może się okazać rezygnacja z tej opcji.

 

Godzina wypożyczenia

Zazwyczaj opłata za wypożyczenie auta jest liczona w systemie dobowym. Warto wobec tego zwrócić uwagę na godzinę odbioru pojazdu, by zwrócić go w ciągu 24 godzin (lub wielokrotności tego czasu) i przypadkiem nie rozpocząć kolejnej doby. Innymi słowy, jeżeli wypożyczymy auto o 12:00, a oddamy je o 13:00 kolejnego dnia, najpewniej zapłacimy za dwie doby.

Ponadto trzeba pamiętać, że godziny otwarcia biur jednej firmy mogą być różne w poszczególnych miastach, a nawet na obszarze tej samej miejscowości. Korzystne jest sprawdzenie godzin pracy dokładnie tego biura, któremu będziemy zwracać pojazd. Zwykle możliwe jest oddanie samochodu poza godzinami otwarcia, ale to oznacza również dodatkową opłatę.

 

Rozliczanie paliwa

Najkorzystniejszy dla wypożyczającego jest układ, w którym samochód trzeba zwrócić z taką samą ilością paliwa, z jaką został wypożyczony. Natomiast wypożyczanie samochodu z pełnym bakiem i oddawanie z częściowo opróżnionym może oznaczać, że klient będzie musiał pokryć koszty tankowania oraz zapłacić zawyżoną cenę za paliwo.

 

Na koniec – ubezpieczenie

Poza kosztami wypożyczenia, trzeba też pamiętać o tym, że na naszym koncie powinna znaleźć się odpowiednia ilość środków. Wypożyczalnia będzie mogła je zabezpieczyć na poczet wkładu własnego do ubezpieczenia. Kwota ta oczywiście zostanie odblokowana po zwróceniu pojazdu, jednak klient musi nią dysponować przed wypożyczeniem auta.