Projektowanie wnętrza pokoju dla malucha to duże wyzwanie. Pomieszczenie musi sprostać oczekiwaniom i wymogom dziecka, a ponadto musi być praktyczne. Wiadomym jest, że dziecko spędzać będzie w pokoju dużo czasu.

Jest to miejsce odpoczynku, zabaw, ale i nauki. Najlepszym wyjściem będzie więc zaprojektowanie wnętrza w sposób funkcjonalny i niebanalny. Pamiętajmy również o tym, że dziecko stale się rozwija. Pomieszczenie, w który będzie spędzać najwięcej czasu, powinno mu w tym pomóc. Przestrzeń musi więc sprzyjać kreatywności i pobudzać wyobraźnię. Podpowiadamy więc, jakimi wytycznymi powinieneś się kierować, podczas projektowania wnętrz pokoju dziecięcego.

 

Wnętrze pokoju musi pobudzać kreatywność dziecka

Projektowanie wnętrz pokoju dziecięcego powinno bazować na elementach pozytywnie wpływających na jego rozwój. Dlatego też warto postawić na niebanalne dodatki do pokoju. Jednym z nich są fototapety ścienne, które świetnie sprawdzą się we wnętrzu pokoju dziecięcego. Do wyboru są fototapety z elementami natury, ale i postaciami bajkowymi. Maluch na pewno będzie zadowolony, jeżeli spędzając czas w pokoju, cały czas będzie otoczony swoimi ulubionymi animowanymi stworkami. Takie rozwiązanie nie tylko spodoba się dziecku, ale również pozytywnie wpłynie na jego kreatywność i rozwój.

 

Zobacz projektowanie wnętrz ArtCoreDesign. Nie zawiedziesz się!

 

Funkcjonalność pokoju dziecięcego to warunek konieczny podczas projektowania wnętrza

Dziecko spędzać będzie w pokoju dużą część dnia. Jest to miejsce rozwoju, odpoczynku, zabawy i nauki. Koniecznością jest stworzenie odpowiednich warunku, które będą sprzyjać każdemu z etapów dnia. Jeżeli nie wiesz jak rozmieścić biurko i łóżko, najlepszym wyjściem będzie wydzielenie odrębnych stref w pokoju. Łóżko powinno stać w jednym rogu, biurko w innym, miejsce zabaw może być na środku. Oddzielając te rzeczy, dziecko będzie mogło lepiej zorganizować swój czas. Zadbaj o to, aby wyposażenie przyciągało uwagę malucha. Tylko wtedy będzie chciał korzystać z biurka. Kolorowe naklejki na meble świetnie spełnią te zadanie. Warto również kupić pościel, która zainteresuje dziecko. Chętniej będzie kładł się spać, kiedy będzie miał możliwość przytulenia się do ulubionego Kubusia Puchatka widniejącego na pościeli.