Bardzo często spotkać można się z twierdzeniem, że na każdą porę roku powinno się nosić inne zapachy. Swój ma wiosna, swój lato, jesień i zima. Ale oczywiście każdy powinien harmonizować z charakterem używającej go osoby i też okolicznością, na którą perfumy są dobierane. Te kwestie dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. I tym ostatnim poświęcimy kilka chwil w dzisiejszym artykule.

Dlaczego pora roku ma znaczenie?

Może Ci się wydawać, że kupowanie zapachu dedykowanego konkretnej porze roku to zbędna drobiazgowość. Jednak również perfumy męskie są dedykowane różnym okresom (np. letnim czy zimowym), a nawet poszczególnym porom dnia (na dzień, na wieczór). Dzieje się tak z bardzo konkretnego powodu. Temperatura, jaka panuje na zewnątrz, ma duży wpływ na ekspozycję danego zapachu. Dlatego ciężkie perfumy sprawdzają się doskonale, gdy na dworze jest chłodno. Taki zapach jest wtedy otulający i przyjemny, ponieważ zimne powietrze delikatnie tłumi intensywny aromat. Zupełnie inaczej ta sama kompozycja zachowa się w lecie. Gorące powietrze sprawi, że będzie ona bardzo mocno wyczuwalna, a co za tym idzie, męcząca dla otoczenia. Podobnie jest z podziałem perfum na te na dzień i na wieczór lub jak kto woli „na specjalne okazje”. Zapachy dzienne są zdecydowanie bardziej niezobowiązujące i lżejsze. Te na porę nocną są zazwyczaj mocniejsze i zwracają uwagę innych.

 Klasyka razy trzy

Zacznijmy od Armaniego, który przecież nie tylko garniturami i modą męską stoi. Armani Acqua Di Gio to zapach symbolizujący wolność, niezależność i  pewność siebie. Perfumy o charakterze uwodzicielskim i jednocześnie  idealne na co dzień. W nucie głowy na prowadzeniu znajdują się wspaniałe  cytrusowe aromaty. Mamy tutaj mandarynkę, pomarańczę i cytrynę. Jest  również neroli oraz bergamotka. W nucie serca znajdują się z kolei  rozmaryn, cyklamen, calon, róża, frezja oraz kolendra. W postawie mamy piżmo, cedr,  porosty oraz jaśmin i paczuli. Zapach idealny dla panów, którzy  śmiało idą pod prąd i zawsze mają swoje zdanie.

Jeśli klasyka, to oczywiście musi paść nazwa Dior.Dior Sauvage dla mężczyzn to zapach o niebywałej  mocy. Idealny dla mężczyzn znających swoją wartość, pewnych siebie i  zdeterminowanych. Jedną z nut, która zostanie wychwycona w pierwszej  kolejności są cytrusy przywodzące na myśl wspaniałą świeżość. Nuta głowy  składa się z fantastycznej kalabryjskiej bergamotki. W nucie serca  znajduje się z kolei ambroxan, który nie bez powodu uważany jest za  jeden z piękniejszych aromatów. To zapach dla mężczyzn w każdym wieku.  Jest ponadczasowy i bez wątpienia niepowtarzalny. Zaraz za nim pójdzie Paco Rabanne. Perfumy Invictus to  z kolei porcja ogromnej energii, wspaniała świeżość i poczucie wolności  bez względu na wszystko. Wspaniała skórka z grejpfruta nadaje całości rzeskiego  charakteru, co wiosną będzie miało niebagatelne znaczenie. W nucie  serca znajduje się wawrzyn, a w podstawie paczuli, ambra oraz drzewo  gwajakowe.

Takie zapachy towarzyszyć mogą letnią porą niezależnie od tego, gdzie się znajdziecie. W domu, biurze, na wypadzie do restauracji czy wieczornej randce. Świetne propozycje na wakacje i nie tylko. Pamiętajcie jedynie, że zabierając ze sobą ulubiony zapach na wypad wakacyjny musicie przestrzegać zaleceń linii lotniczych, o czym więcej w artykule: https://paryskie-perfumy.pl/perfumy-w-samolocie/.