Obecnie bardzo duża ilość osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Zestaw słuchawkowy z odpowiednim mikrofonem i certyfikatami znacząco ułatwia pracę i pozwala odciąć się od otoczenia. Planujesz kupić słuchawki do pracy zdalnej? Sprawdź, co warto wiedzieć.

  • Słuchawki do pracy zdalnej

  • Słuchawki nauszne czy słuchawki douszne?

Słuchawki do pracy zdalnej

Praca zdalna dla wielu z nas stała się codziennością. Słuchawki, które do tej pory służyły głównie do słuchania muzyki i grania w gry wideo są teraz przydatnym narzędziem w pracy. Wobec sytuacji związanej z pandemią, bardzo dużo firm zamknęło swoje biura i odesłało pracowników do domów. Słuchawki do pracy zdalnej stały się więc dla pracowników narzędziem m.in. do przeprowadzania telekonferencji. Do tego szybko okazało się, że mikrofony wbudowane w komputery PC nie zawsze są w stanie zaoferować zadowalającą jakość dźwięku, a głośniki w domowym zaciszu nie pozwalają zachować prywatności. Wobec tego słuchawki stały się pierwszym wyborem wielu osób.

Kupując słuchawki do pracy zwracaj uwagę na jakość mikrofonu. Ważne, by jakość oferowanego dźwięku stała na wysokim poziomie, a izolacja hałasu otoczenia była solidna zwłaszcza, jeśli w domu nie mieszkamy sami. Warto postawić na wysokiej jakości słuchawki typu call center - dzięki nim nasz głos podczas rozmowy jest bardzo czysty.

 

Słuchawki nauszne czy słuchawki douszne?

Jakie słuchawki wybrać? Szeroka oferta w sklepach sprawia, że wybranie słuchawek nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem. Przed zakupem musimy się zastanowić nie tylko, czy będą to słuchawki bezprzewodowe czy słuchawki przewodowe, ale też ustalić, jaki rodzaj tego sprzętu będzie dla nas właściwy. Do wyboru mamy:

  • Słuchawki nauszne, które charakteryzują się dość dużą konstrukcją, dlatego najlepiej sprawdzają się do korzystania w domowym zaciszu. Ogromna zaleta modelu nausznego, to praktycznie całościowe zasłanianie uszu, dzięki czemu dźwięki dochodzące z zewnątrz są znacznie ograniczane. Sprawia to, że możemy bez zakłóceń pracować zdalnie nawet, jeśli w pokoju obok domownicy głośno rozmawiają.

  • Słuchawki dokanałowe, które są doceniane zwłaszcza przez osoby potrzebujące całkowitego skupienia. Model dokanałowy jest niewielki i umieszcza się go bezpośrednio w kanale słuchowym. Sprawia to, że do uszu dotrą tylko dźwięki ze słuchawek. Słuchawki te mają niewielkie gabaryty i możemy śmiało używać ich nawet poza domem. Są często wybierane przez osoby pracujące na laptopach.

  • Słuchawki douszne, które są polecane użytkownikom komputerów przenośnych i często pracujących w biurze, bądź np. w trakcie podróżowania pociągami. Pamiętajmy tylko, że model douszny przepuszcza więcej dźwięków z zewnątrz, dlatego w hałaśliwych miejscach takie słuchawki niekoniecznie zawsze sobie poradzą.