Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia może zupełnie zmienić jego charakter i sprawić, że zacznie wyglądać zupełnie inaczej. Dobrze dobrane lampy do salonu spowodują, że będzie to miejsce, w którym chętnie relaksujemy się, spędzamy czas z rodziną i znajomymi lub zajmujemy się swoimi obowiązkami. Jak wybrać oświetlenie do salonu?

  • Lampy stojące do salonu
  • Lampy sufitowe do salonu 
  • Eleganckie lampy do salonu

Lampy stojące do salonu

Stojące lampy podłogowe rzadko są głównym źródłem światła w salonie - znacznie częściej traktowane są jako dodatkowe oświetlenie. Dzięki temu, nie musimy martwić się o to, czy światło będzie wystarczająco intensywne: taka lampa może pełnić rolę dekoracyjną, przyciągając uwagę niebanalnym wyglądem. Świetnie sprawdzi się w zakątku do czytania: postawiona obok wygodnego fotela sprawi, że zagłębianie się w lekturze będzie przyjemne i komfortowe. 

Lampy sufitowe do salonu

Wiszące lampy to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Można stosować je jako samodzielne oświetlenie, lub też łączyć z innymi źródłami światła. Pasują do każdego wnętrza - wystarczy dobrać odpowiedni styl. Nowoczesne lampy wiszące zwracają uwagę oryginalnymi kształtami i wyjątkową kolorystyką, te eleganckie - podkreślą wygląd salonu w stylu klasycznym. Lampy wiszące to często główne źródło światła w pomieszczeniu. 

Eleganckie lampy do salonu

Pokój urządzony w klasycznym, eleganckim stylu wymaga oświetlenia, które będzie pasowało do pozostałych elementów wystroju. Klasyczna elegancja sprawdzi się praktycznie wszędzie: w zależności od naszych upodobań i tego, jak wygląda reszta mieszkania, można zdecydować się na minimalistyczny, prosty żyrandol lub bogato zdobioną lampę.

Nowoczesne lampy do salonu

Salony w stylu nowoczesnym zyskują sobie coraz większą liczbę zwolenników. Wielu z nas uwielbia wyszukane kształty i projekty, które zachwycają oryginalnością. Styl nowoczesny często wiąże się z wykorzystywaniem jaskrawych kolorów - pojedynczo, lub też w różnorodnych połączeniach. Możemy również spotkać się z geometrycznymi wzorami. Lampy w stylu nowoczesnym to często przedmioty wykonane z błyszczącego metalu, lub też minimalistycznie czarne lub białe. W takim salonie lampa może być zauważalnym elementem wystroju - lub też nie zwracać na siebie większej uwagi, stanowiąc część tła.

 

Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Możliwości jest wiele - lampy, które są dostępne w sklepach, zachwycają nie tylko bogactwem kształtów  form, ale również ciekawymi kolorami i wzorami. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie! Szeroki wybór różnych lamp do salonu znajdziesz na stronie https://abanet.pl/136-lampy-do-salonu