W wielu sprawach nie można obejść się bez pomocy doświadczonego adwokata. Jest to osoba, do której najczęściej wybieramy się, gdy potrzebujemy wsparcia prawnego przed sądem. Należy jednak również mieć na uwadze to, że prawnik może udzielić fachowej porady oraz sporządzić niezbędne dokumenty. Jego pomoc jest również nieoceniona w postępowaniu przedsądowym oraz w wielu innych przypadkach niedotyczących rozpraw w sądzie.

W jakich sytuacjach może pomóc adwokat?

Kancelarie adwokackie oferują kompleksową pomoc prawną dostosowaną do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Usługi świadczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców prowadzących małą lub dużą firmę.

Doświadczony adwokat zawsze podchodzi indywidualnie do każdej powierzonej sprawy, dokładnie analizuje problem klienta i przedstawia najlepsze rozwiązanie, które chroni interes prawny klienta. W zależności od stopnia skomplikowania sytuacji może on pomóc tylko na poszczególnym etapie albo zająć się rozwiązaniem sprawy kompleksowo.

Adwokaci działający na polskim rynku od wielu lat doskonale znają prawo i dlatego mogą pomóc rozwiązać wiele różnych sporów. Kancelarie prawnicze zajmują się prawem:

 • cywilnym,
 • rodzinnym,
 • spadkowym,
 • administracyjnym,
 • karnym,
 • autorskim,
 • pracy,
 • ochroną wizerunku,
 • odszkodowaniami i zadośćuczynieniem,
 • doradztwem biznesowym,
 • pomocą dla cudzoziemców.

Radca prawny może udzielić pomocy zarówno w swojej siedzibie, ale także bardzo często oferuje usługi z dojazdem do domu klienta albo do biura firmy. Jeśli zależy nam na czasie to najszybciej możemy zatelefonować, napisać wiadomość e-mail albo skontaktować się za pomocą nowoczesnych komunikatorów, takich jak Skype.

Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata?

Z pomocy kancelarii adwokackich warto korzystać w przypadku mało skomplikowanych spraw związanych z pracą czy spadkiem, ale również w trudnych sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy tych dotyczących ustalenia opieki nad dziećmi.

Dobry prawnik udzieli fachowej porady, przeanalizuje dokumenty dotyczące umów albo opinii oraz sporządzi niezbędne pisma procesowe i urzędowe. Zajmuje się również przygotowaniem i wniesieniem pozwu, wniosku, skargi czy innych pism.

Adwokat z Gdyni może reprezentować klienta w sądach, przed urzędami oraz innymi instytucjami, a także w przypadku negocjacji biznesowych. Kompleksowa obsługa doświadczonego radcy prawnego zapewnia również bezpieczeństwo prowadzonej firmie. Dlatego warto korzystać z jego usług, zwłaszcza w obecnych czasach kiedy przepisy prawne zmieniają się co kilka miesięcy i ciężko jest być na bieżąco ze wszystkim.

Ile kosztują usługi adwokata?

Jeżeli chodzi o ceny usług adwokata to uzależnione są one głównie od stopnia skomplikowania sprawy oraz czasu, który musi poświęcić mecenas na wykonanie wszystkich czynności. Można rozliczać się za godzinę, zaproponować wynagrodzenie od zakończonej sprawy albo zdecydować się na stałą obsługę prawniczą z opłatą miesięczna.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest stała opieka prawnika, który jest do dyspozycji klienta w każdej sytuacji. W ten sposób bardzo szybko można znaleźć wyjście z trudnego problemu.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelarią Paweł Przybyłowski - adwokat