Tworzenie stron internetowych to obecnie jedna z bardziej opłacalnych umiejętności. Praktycznie każda firma bądź organizacja decydują się na inwestycję w profesjonalny portal, dzięki któremu będą mogli pozyskać nowych klientów. Zanim powstanie nasza strona internetowa warto zastanowić się, jakie cechy powinna posiadać. 

  1. Krótka historia internetu
  2. Najważniejsze cechy stron internetowych

Krótka historia internetu

Dostęp do internetu jest w dzisiejszych czasach tak powszechny, że nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Jednak zanim strony www stały się popularne minęło sporo czasu. Prace nad stworzeniem globalnej sieci zaczęły się w latach 60. XX wieku. Wtedy powstała sieć ARPANET, które po wielu zmianach stała się podwalinami dobrze nam dziś znanej sieci internetowej.W latach 80. naukowcy z Anglii opracowali prototyp stron www. Pierwsza strona internetowa z rozszerzeniem .com powstała w 1985 roku. Na początku dostęp do internetu był bardzo ograniczony. Korzystały z niego głównie organizacje rządowe oraz naukowe. Z czasem usługa stawała się coraz tańsza i bardziej powszechna. Połączenia internetowe zakładano głównie w wielkich miastach. W Polsce pierwsze analogowe łącze internetowe uruchomione 2 września 19990 roku w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie. Od tego czasu wiele się zmieniło. Internet jest dostępny praktycznie wszędzie. Można się z nim łączyć za pomocą telefonów komórkowych używając Wi-Fi. Zmiany dotyczą również stron internetowych. Estetyka oraz sposób pisania portali www znacznie odbiega od tego, co było kilkanaście lat temu. Jak zatem powinna wyglądać dobra strona internetowa?

[obraz_1]

Najważniejsze cechy stron internetowych

Każda strona powinna być intuicyjna. Dotyczy to przede wszystkim nawigacji. Główna zasada to tworzenie zakładek od ogółu do szczegółu. Warto zadbać również o krótkie adresy URL. Każda zakładka powinna mieć logicznie opracowaną treść. W części dotyczącej na przykład kontaktu musi znaleźć się pełny adres, numer telefonu oraz adres e-mail. Skuteczna strona www działa bez zarzutu. Oznacza to, że się nie zacina, działa szybko i sprawnie. Najlepiej zainwestować w indywidualny projekt, który później łatwo można rozbudować. Szukając idealnej firmy tworzącej strony www, warto skorzystać z usług osób działających na terenie danego miasta. Dzięki temu łatwiej zorganizować spotkanie, na którym będą dokładnie omówione wymagania. Strony internetowe Rogoźno bądź strony internetowe Gorzów Wielkopolski - dzięki takim frazom znajdziemy specjalistów tworzących strony www na najwyższym poziomie. 

 

undefined