Półwysep Helski kusi turystów pięknymi plażami, licznymi atrakcjami i ciekawymi szlakami turystycznymi. Region upodobało sobie wielu Polaków, którzy wracają tu co roku. Wiele osób zadaje pytanie - jaką miejscowość wybrać na wakacyjny pobyt? Turystów kusi Hel, Jurata lub Chałupy. Opcji jest dużo, ale naszym zdaniem apartament w Jastarni to najlepsza odpowiedź! Dlaczego to właśnie w Jastarni powinniśmy spędzić nasz urlop?

Zabytki i inne atrakcje

Wprawdzie w samej Jastarni nie ma zbyt wielu zabytków, ale na kilka budowli warto zwrócić uwagę. Wyróżnia się przede wszystkim kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wybudowany w okresie międzywojennym. W centrum miasteczka przetrwały dawne domy rybackie (część o konstrukcji szachulcowej), a na jego obrzeżach zachowały się fortyfikacje z okresu II wojny światowej (dziś udostępnione do zwiedzania). Warto odwiedzić również port morski, gdzie zobaczymy liczne kutry oraz marinę z żaglowcami.

Plaże

Jastarnia to jedna z tych miejscowości, które mogą poszczycić się plażami, położonymi zarówno od strony pełnego morza, jak i nad Zatoką Pucką. Odległość między jednym a drugim brzegiem nie jest duża, wynosi około półtora kilometra. Na plażach będziemy mogli wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych czy skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów.  

Wycieczki po okolicy

Przez Jastarnię wytyczono tak zwany Nadmorski Szlak Zatokowy (znaki niebieskie). Wiedzie on z Juraty przez Chałup, Władysławowo, Jastrzębią Górę aż do Krokowej. Na wycieczkę możemy wybrać się pieszo, ale również pojechać rowerem (ukształtowanie terenu sprawia, że nawet amatorzy dadzą sobie radę). Jeśli nie chcemy się męczyć skorzystajmy z transportu publicznego - podróż wygodnym szynobusem to atrakcja sama w sobie. Dojedziemy w ten sposób na Hel, do Władysławowa, a nawet do samego Trójmiasta. Możliwości jest wiele, a Jastarnia dzięki swojemu położeniu może stać się świetną bazą wypadową na bliższe bądź dalsze wycieczki.

Baza noclegowa

Niewielka miejscowość posiada szeroką ofertę noclegów skierowaną do turystów. Będziemy mogli wybierać spośród hoteli czy prywatnych pokoi do wynajęcia. Od lat zainteresowaniem cieszą się apartamenty w Jastarni - ten rodzaj noclegu jest odpowiedni zarówno dla rodzin dziećmi, grup znajomych czy osób podróżujących w parach. Inni z kolei decydują się na nocleg pod namiotem lub w domkach campingowych. Niezależnie jednak od tego co wybierzemy, możemy liczyć na wysoki standard oferowanych usług.

Reasumując - wakacje w Jastarni z całą pewnością będą udane. Długie i szerokie plaże, dobra pogoda, rozbudowana oferta noclegowa, świetne położenie - to tylko część z atutów tej niewielkiej miejscowości. Apartamenty w Jastarni cieszą się sporym powodzeniem wśród turystów, dlatego warto rozważyć wynajem takich obiektów już teraz. Pamiętajmy, że wiele osób ustala plany urlopowe już zimą. Jeśli więc będziemy zwlekać może się okazać, że nasz wymarzony hotel czy apartament nie ma już wolnych miejsc. Warto również przemyśleć wynajem pokoju na dłuższy okres - często możemy wtedy otrzymać korzystniejszą ofertę cenową.