Jeszcze nie tak dawno jacuzzi kojarzyło się przede wszystkim z wizytą w SPA. Dziś coraz więcej osób decyduje się na instalację jacuzzi we własnym ogrodzie. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. Wiedzieć tylko trzeba jakie warunki muszą być spełnione, aby można było cieszyć się własnym jacuzzi w ogrodzie.

Jacuzzi w ogrodzie - jakie wymagania techniczne?

Dziś posiadanie jacuzzi we własnym domu nie jest już żadną ekstrawagancją. Co więcej, wiele osób decyduje się nie tylko na posiadanie jacuzzi w domu, ale także w ogrodzie. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. Spełnione muszą być tylko określone warunki techniczne. Przede wszystkim zakupić należy specjalną wannę, która nadaje się do użytku zewnętrznego. Aby można było cieszyć się ogrodowym jacuzzi konieczny będzie jeszcze dostęp do energii elektrycznej oraz odpływ kanalizacyjny. Jeśli chodzi o dostęp do energii elektrycznej to pamiętać trzeba, że jacuzzi wymaga podłączenia do oddzielnego obwodu elektrycznego. Oprócz dostępu do prądu jacuzzi ogrodowe wymaga także doprowadzenia instalacji kanalizacyjnej i wodnej. Woda po kąpieli nie może być po prostu odprowadzana do gruntu. Istotne jest także samo umiejscowienie jacuzzi. Powinno stanąć w miejscu nasłonecznionym oraz z dala od drzew i krzewów, aby liście nie spadały do wanny.

Czy z jacuzzi ogrodowego można korzystać cały rok?

Kąpiel w jacuzzi ogrodowym kojarzy się przede wszystkim z latem. Z urządzenia tego można jednak korzystać przez cały rok. Na rynku dostępne są wanny z hydromasażem, które mogą działać prawidłowo niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Jacuzzi do użytku całorocznego powinno mieć przede wszystkim bardzo dobrą izolację termiczną. Oczywiście będzie wymagane także nieustanne podłączenie do energii elektrycznej. Dzięki temu woda w wannie nie będzie zimą zamarzała. Poza tym podgrzanie wody nie będzie trwało długo. Wystarczy wcześnie ustawić godzinę i oczekiwaną temperaturę. Istotne jest także to, aby jacuzzi ogrodowe nie było ustawione zbyt daleko od domu. Najlepiej nie więcej niż kilka metrów. Wszystko po to, aby można było szybko przemieścić się z jacuzzi do domu kiedy na zewnątrz temperatura będzie niska.

Jacuzzi w ogrodzie - czy warto?

Korzystanie z jacuzzi to nie tylko sposób na relaks i odpoczynek. Kąpiel w jacuzzi ogrodowym to także korzyści dla zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przede wszystkim kąpiel w jacuzzi skutecznie redukuje napięcie i obniża poziom stresu. Innymi słowy, hydromasaż poprawia nastrój, także poprzez produkcję endorfin podczas kąpieli. Kąpiel w jacuzzi polecana jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Hydromasaż skutecznie niweluje bóle kręgosłupa i mięśni. Skutecznie poprawia także krążenie. Jest to zatem dobrym sposób dla pań na walkę z cellulitem. Kąpiel w jacuzzi to także dobry sposób na bezsenność. Warto dodać jeszcze, że kąpiel w jacuzzi wpływa na oczyszczenie się organizmu z toksyn. Trzeba jednak wiedzieć, że jacuzzi nie jest polecane wszystkim. Z kąpieli nie powinny korzystać osoby z nadciśnieniem, chorobą nerek oraz chorobą skóry.

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe i jak o nie dbać?

Koszty jacuzzi ogrodowego różnią się od siebie. Wszystko zależy od wybranego modelu, wielkości oraz posiadanych funkcji. Decydując się na zakup jacuzzi do ogrodu pamiętać także należy o kosztach eksploatacji. Mowa tu m.in. o kosztach energii elektrycznej. Urządzenie musi być bowiem podłączone do prądu nawet w czasie kiedy się z niego nie korzysta. Jest to konieczne do prawidłowej filtracji wody. Ważne jest także, aby o urządzenie właściwie dbać. Przede wszystkim musi być systematycznie czyszczone, zwłaszcza dysze masujące. Powinny być regularnie dezynfekowane. W innym wypadku w systemie masującym mogą powstawać zatory. Te doprowadzić mogą do awarii urządzenia. Na rynku dostępne są jacuzzi z automatycznym systemem dezynfekującym oraz takie, które dezynfekować trzeba ręcznie. Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście wygodniejsze. Pamiętać jedynie trzeba o systematycznym uzupełnianiu płynu dezynfekującego. Wybór modelu jacuzzi uzależniony jest w tym przypadku przede wszystkim od możliwości finansowych.

 

Źródło: https://hydrosan.eu/

undefined

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki