Aby wjechać na teren Federacji Rosyjskiej, niezbędne jest posiadanie wizy. W jaki sposób ją wyrobić? Na jaki okres przysługuje wiza do Rosji i kto może ją otrzymać? Na te i podobne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Wiza do Rosji – w jaki sposób ją otrzymać?
  2. Co to jest pośrednictwo wizowe?

Wiza do Rosji – w jaki sposób ją otrzymać?

Polacy (i inni obywatele strefy Schengen i krajów Unii Europejskiej) mają obowiązek przed wyjazdem do Rosji posiadać wizę. Obywatele wspomnianych krajów i obszarów mogą przebywać bezwizowo przez maksymalnie 12 godzin w strefie tranzytowej lotniska. Nie mogą przy tym opuszczać owej strefy. Aby wyrobić wizę turystyczną, należy wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie lub też w jednym z trzech Konsulatów Generalnych w kraju. Znajdują się one w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Co ważne, w konsulatach i ambasadzie obowiązuje tzw. rejonizacja, czyli każde województwo jest przypisane do danej placówki.

Należy również posiadać paszport ważny jeszcze przez przynajmniej 180 dni od dnia zakończenia ważności wizy. Do wniosku należy też dostarczyć odpowiednie zdjęcie. Musi to być tzw. fotografia biometryczna, czyli kolorowa, z pozycji na wprost, z widocznymi uszami, na białym tle. Wymiary fotografii muszą wynosić 3,5 x 4,5 cm. Zdjęcie powinno być jak najbardziej aktualne – nie starsze niż 6 miesięcy i pozwalające na proste zidentyfikowanie osoby, która składa aplikację. Wiza turystyczna jest ważna przez maksymalnie 30 dni.

Co to jest pośrednictwo wizowe?

Ubieganie się o wizę nie jest łatwe. Bywa również dość czasochłonne, szczególnie w sytuacji, gdy mieszkamy poza miastem, w którym znajduje się ambasada lub konsulat. Dlatego też istnieje możliwość zlecenia uzyskania wizy profesjonalnej firmie. Jest to tak zwane pośrednictwo wizowe. Firma pośrednicząca https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/ bierze na siebie zadanie załatwienia wszystkich niezbędnych formalności i dostarczenia obowiązkowej dokumentacji niezbędnej do otrzymania wizy. Jest to polecane rozwiązanie szczególnie w przypadku osób, którym zależy na czasie lub które nie mają czasu ani możliwości samodzielnego składania wniosków, wizyty w konsulacie itp. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu – drogą mailową i telefoniczną. To dobra metoda zarówno w przypadku klientów prywatnych, jak też firmowych, organizujących np. wyjazdy w celach biznesowych dla swych pracowników.

Jeśli więc marzysz o podróży do Rosji, pamiętaj o wcześniejszym obowiązku wizowym. O wizę możesz starać się samodzielnie lub też zlecić jej pozyskanie specjalistom.

 

undefined