abler2016

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło w miniony piątek (13.04.) w miejscowości Łaszewo. Ranny w zdarzeniu został 67-letni motocyklista. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 20-letniemu kierowcy osobówki.


W miniony piątek (13.04.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Łaszewo. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący vw golfem, nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania, zjechał na przeciwny pas ruchu, na którym znajdował się motocyklista wyprzedzający inny pojazd i uderzył w bok motocykla. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi  i wywrócił się na polu. 67-latek z obrażeniami ciała trafił do brodnickiego szpitala. 20-letni kierowca golfa był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Brodniccy policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy! Motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi dbać sam. Kierowco osobówki! Zwracaj szczególną ostrożność na motocyklistów podczas wykonywania manewrów. Nie nadużywajmy gazu. Dbajmy na drodze o siebie, swoich pasażerów i innych uczestników dróg.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież