abler2016

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, po raz kolejny sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe., w których najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Wspólne działania służb mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu i potrzebujące pomocy.


Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi od kilku tygodni, sprawdzają miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Podczas wspólnych służb, funkcjonariusze  sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe i altany i inne pustostany, gdzie najczęściej gromadzą się osoby bezdomne. Aby się rozgrzać, często osoby bezdomne rozpalają w takich miejscach ognisko, co jest bardzo niebezpieczne. Na niebezpieczeństwo wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe. Dlatego policjanci i strażnicy miejscy apelują. Nie bądźmy obojętni, wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.

Informujmy odpowiednie służby o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Do poinformowania policjantów  o takich miejscach oprócz numerów alarmowych można  wykorzystać funkcję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb może uratować komuś życie.

Informujmy Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież