abler2016

Brodniccy policjanci od 29.12.2017 do 2.01. 2018r. Prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend-Nowy Rok 2018”. Policjanci podczas działań reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami oraz pieszych uczestników ruchu drogowego, sprawdzali stan trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów.


Od piątku (29.12.) do wtorku włącznie (2.01.) brodniccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend-Nowy Rok 2018”.  Przeprowadzone działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas przeprowadzanych kontroli, policjanci :

-reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, kontrolowali prędkość przemieszczających się pojazdów,

-sprawdzali trzeźwość kierowców,

-sprawdzali stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty

-sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach i ilość osób w pojeździe

-zwracać uwagę na  pieszych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze i posiadanie elementów odblaskowych.

W przeprowadzonych działaniach wzięło udział 140 policjantów. Podczas działań na terenie powiatu brodnickiego funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek drogowy z 1 osobą ranną, 14 kolizji drogowych, zatrzymali do kontroli drogowej 4 pijanych rowerzystów. Policjanci skontrolowali ponad 350 pojazdów, ukarali mandatami karnymi 130 kierujących pojazdami i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież