abler2016

Od 28.11., brodniccy policjanci prowadzić będą działania  "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Działania będą prowadzone przy współpracy ze stacjami diagnostycznymi do 17 grudnia.  Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Od 28 listopada do 17 grudnia 2017 roku realizowane będą działania w ramach  drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, której celem jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, na prawidłowe oświetlenie pojazdów, jako bardzo ważny element bezpieczeństwa na w ruchu drogowym. Policjanci ruchu drogowego, będą kontrolować pojazdy, w których będą mieli podejrzenie , że ustawienie świateł pojazdu może być nieprawidłowe. Jednocześnie w ramach kampanii „Świeć przykładem” policjanci będą przypominać pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

W okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów, jak również widoczność pieszych  jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa. Prawidłowe działanie świateł oraz noszenie elementów odblaskowych przez pieszych ,  ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W dniach 2, 9, 16 grudnia, każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł swojego auta w Stacji Kontroli Pojazdów, przy ul. Granicznej 1 w Brodnicy. 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież