abler2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od września ubiegłego roku, mieszkańcy wskazali policjantom  234 miejsca,  które uważają za zagrożone.


We wrześniu 2016 roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie to, służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy naszego powiatu, mogą  wskazywać policjantom miejsca, gdzie np.  kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego,  nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek  lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W powiecie brodnickim przez prawie 10 miesięcy od uruchomienia Mapy naniesionych zostało ponad  234 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, spożywania alkoholu w miejscu publicznym i gromadzenia się młodzieży.
„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież