Granat  najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony w miejscowości Ruda, w powiecie brodnickim, na poboczu drogi. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.


W niedzielę (16.10.) dyżurny brodnickiej Policji otrzymał informację, że w miejscowości Ruda, przy drodze leśnej, mieszkaniec Zaborowa znalazł  granat prawdopodobnie z   czasów II Wojny Światowej.  Dzielnicowy z Górzna  natychmiast pojechał do zgłaszającego, który wskazał miejsce znaleziska.  Policjant potwierdził dyżurnemu zgłoszenie. Granat leżał około 1metra od drogi, którą codziennie chodzą dzieci.  Na szczęście w porę został odnaleziony i zabezpieczony. Funkcjonariusz jeszcze tego samego dnia przekazał zabezpieczone miejsce żołnierzom z Chełmna, którzy zajęli się niewybuchem.


Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji . Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież