Brodniccy policjanci, jak co roku przed zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży, odwiedzają ich w szkołach, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa. Bez względu na wiek uczniowie licznie uczestniczą w pogadankach, dzięki którym wiedzą jak unikać niebezpieczeństw.


Brodniccy policjanci, jak co roku przed zimowym wypoczynkiem, w ramach akcji „Bezpieczne ferie” odwiedzają szkoły na terenie powiatu brodnickiego i rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego. We wtorek funkcjonariusze spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Pokrzydowie i Zbicznie. Podczas wizyt mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Ważnym elementem spotkania było także przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez pieszych na wierzchnich ubraniach. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane przez policjantów pytania.

Na koniec były życzenia miłego i bezpiecznego, zimowego wypoczynku. W tym miejscu apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek.  Funkcjonariusze przekazali do szkół ulotki, książeczki i broszurki dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, ufundowane przez Urząd Miasta Brodnica.

Źródła: KPP Brodnica