W krótkim odstępie czasu brodnicka policja złapała kilka osób, które posiadały przy sobie środki odurzające. Jeden z nich pod ich wpływem prowadził auto.

Zatrzymany z marihuaną usłyszał zarzut przestępstwa

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 34-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który posiadał narkotyki. Policjanci ujawnili je podczas kontroli drogowej w pojeździe, który prowadził zatrzymany.  Mieszkaniec powiatu  usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej przy ul. Podgórnej w Brodnicy, kierowcę bmw. Podczas przeprowadzanej kontroli, zarówno 34-letni kierowca jak i 19-letni pasażer nerwowo zaczęli się zachowywać. Funkcjonariuszom nie dało to spokoju i  przeszukali zarówno odzież mężczyzn jak i samochód. W pojeździe pod siedzeniem pasażera stróże prawa znaleźli paczkę po papierosach, w którym schowane były dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Policjanci mając podejrzenie, że może to być środek odurzający zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli do brodnickiej komendy. Auto odjechało lawetą na parking strzeżony. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana o wadze 2,71g. Jak się okazało ,zawartość paczki po papierosach należała do 34-letniego kierowcy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził resztę nocy. Mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Kierowca i pasażer z zarzutami

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego, u których podczas kontroli drogowej znaleźli marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli 0,61g narkotyku . Jak się okazało, kierowca prowadził pojazd pod jego działaniem. Pasażer usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a kierowca prowadzenia pojazdu pod działaniem środków odurzających. Obaj mężczyźnie odpowiedzą przed sądem.

Brodniccy policjanci, patrolując ul. Mieszka I w Brodnicy, zauważyli renault, którego kierowca na widok zbliżającego się radiowozu zawrócił i odjechał w innym kierunku. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania kierowcy i ruszyli za pojazdem. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania kierowcy zarówno on jak i pasażer nerwowo i nadpobudliwie  zaczęli się zachowywać. W związku z tym, funkcjonariusze polecili mężczyznom wydanie wszystkich rzeczy, których posiadanie jest zabronione.  23- letni pasażer  dobrowolnie wydał foliowy woreczek z zawartością  suszu roślinnego.  Po badaniu narkotesterem okazało się, że jest to  0,61 g marihuany. Policjanci, poddali również badaniu narkotesterem 19-letniego kierowcę. Jak się okazało, wstępne badania wykazały, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 23-letni pasażer  usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a kierowca zarzut prowadzenia pojazdu pod ich wpływem. 19-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Brodnica