Mundurowy Klub Motorowy, podarował brodnickim policjantom 700 sztuk elementów  odblaskowych. Funkcjonariusze będą wręczać je pieszym,  rowerzystom i motorowerzystom podczas kontroli drogowych, aby poprawić ich widoczność na drodze. Na ręce funkcjonariuszy trafiły również nowe latarki.

Mundurowy Klub Motorowy, w którym zrzeszają się czynni funkcjonariusze brodnickiej komendy i emerytowani policjanci, ufundował elementy odblaskowe, które mają poprawić widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do brodnickiej komendy trafiło 700 sztuk gadżetów, które na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy, mł.insp. Mariusza Lewandowskiego , wręczył członek zarządu MKM RP, pan Władysław Walasek. Funkcjonariusze w prezencie otrzymali również nowe latarki.

W czasie złej widoczności, gdy pieszy czy rowerzysta, ma na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Pamiętajmy, że w ciemnościach pieszy widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie kilkunastu metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości kilkuset metrów. To może uratować nam życie. Powszechne stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i in., spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie.

Elementy odblaskowe będą  wręczane pieszym, rowerzystom i motorowerzystom przez brodnickich policjantów,  podczas kontroli drogowych w porach wieczorowo-nocnych oraz dzieciom w szkole, podczas spotkań z funkcjonariuszami.

Źródło: KPP Brodnica