Brodniccy policjanci, wzięli udział w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym dla Oliwiera Frydryszaka, o którego życie walczą rodzice, rodzina, znajomi, cała Brodnica, powiat i jak się okazuje nie tylko.. Ludzi o wielkich sercach jest coraz więcej. Biegli wszyscy. Policjanci i żołnierze, strażacy i wędkarze, mali i duzi. Chłopiec zachorował na bardzo ciężki nowotwór wieku dziecięcego, którego leczenie jest bardzo kosztowne. Brodniccy funkcjonariusze przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca oraz przekazali na licytację policyjną maskotkę. W czasie festynu zorganizowanego podczas biegu, funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego oraz rozdawali odblaski.


W minioną sobotę (6.12.) w dniu Świętego Mikołaja w Brodnicy, odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie chłopca, zmagającego się z ciężkim nowotworem wieku dziecięcego. Do biegu przyłączyli się również brodniccy policjanci. Głównym celem było pokonanie dystansu  2 tysięcy kilometrów, tyle ile jest z Brodnicy do Laponii, w której mieszka Św. Mikołaj. Bieg ruszył spod Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy, a trasa przebiegała przez Park Św. Jana Pawła II. Wszyscy chętni do pomocy, pokazali jaka jest siła w grupie. W biegu wzięli udział mieszkańcy Brodnicy i powiatu, policjanci, żołnierze, strażacy, wędkarze, dzieci i dorośli, mali i duzi. Udało się. Cel został osiągnięty.

W trakcie trwania biegu, na placu przed pałacem, odbywał się festyn charytatywny, na którym nie mogło zabraknąć również brodnickich policjantów. Funkcjonariusze w przerwach między konkursami prezentowali sprzęt jaki posiadają na wyposażeniu jednostki, rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o bezpieczeństwie oraz rozdawali odblaski.

Każdy chętny, mógł wsiąść do policyjnego wozu i przymierzyć policyjne czapki. Historia 7-letniego Oliwiera poruszyła wszystkich, zna ją już prawie każdy mieszkaniec Brodnicy i powiatu.  Chłopiec zachorował na nowotwór , kiedy miał 3,5 roku. Leczenie jest bardzo kosztowne, bo potrzeba aż ok. 150 tys.euro.  Marzeniem 7-latka jest pokonać chorobę i zostać policjantem. Chcemy pomóc  spełnić Jego marzenia.

Oliwierku! Czekamy na Ciebie w policyjnych szeregach!!


Źródło: KPP Brodnica