Brodniccy policjanci, wspólnie z pracownikiem Urzędu Gminy w Brzoziu, odwiedzili dzieci z trzech szkół aby porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkie dzieci biorące w spotkaniu, otrzymały kamizelki i elementy odblaskowe, ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Brzoziu.


Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odwiedzili uczniów najmłodszych klas Szkół Podstawowych w Brzoziu, Jajkowie i Wielkim Leźnie, R. W trakcie spotkań policjanci przypominali   dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz informowali
 o zagrożeniach jakie czyhają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym. Na taki stan rzeczy wpływ mają warunki atmosferyczne, a zwłaszcza wcześnie zapadający zmrok, gorsza widoczność, wydłużona droga hamowania pojazdów. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili, wtedy najczęściej jest za późno na jego reakcję  i uniknięcie potrącenia. Na zakończenie każdego spotkania policjanci rozdali wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych   Urzędu Gminy w Brzoziu, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo naszych pociech w trakcie przemieszczania się po drogach.


Źródło: KPP Brodnica