Brodniccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonywanie kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych w Brodnicy. Funkcjonariusze dotarli do mężczyzny po przeprowadzeniu szeregu czynności i sprawdzeń operacyjnych. W efekcie śledczy przedstawili 46-latkowi 4 zarzuty dokonania i jeden zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.  Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, które 46-latek zbył w lombardach na terenie miasta. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, brodniccy policjanci  otrzymali zgłoszenia o kilku  włamaniach do altanek na terenie ogródków działkowych, znajdujących się przy ul. Paderewskiego i Sienkiewicza w Brodnicy. Funkcjonariusze, przyjęli zgłoszenia o  kradzieży z włamaniem do 4 altanek  i jednego usiłowania włamania. Jak się okazało, z pomieszczeń zginęły różnego rodzaju sprzęty elektryczne i elektroniczne m.in. podkaszarka, pompa wody, dekoder telewizyjny, radiomagnetofon i wiele innych przedmiotów.

Po przeanalizowaniu zebranych materiałów, policjanci z wydziału kryminalnego uznali, że przestępstw tych mógł dokonywać ten sam sprawca. Wnikliwe sprawdzenia, dotarcie do świadków, pokrzywdzonych doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia, kim najprawdopodobniej jest włamywacz. Okazało się nim 46-letni mieszkaniec Świedziebni.

Mężczyzna  wpadł w ręce policjantów w poniedziałkowe popołudnie (15.09.) Równie szybko wyszło na jaw, że faktycznie na przestrzeni minionego tygodnia dopuścił się aż 4 włamań do altanek i usiłował włamać się do kolejnej, lecz został spłoszony. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i wskazał, gdzie znajdują się skradzione łupy. Jak się okazało, zdążył spieniężyć wszystko w lombardach na terenie miasta.

Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów popełnienia przestępstw. Grozi mu kara do  10 lat pozbawienia wolności.