We wtorek brodniccy policjanci przeprowadziła na terenie miasta wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „CHULIGAN”. Celem akcji było ujawnianie i zatrzymanie sprawców przestępstw i wykroczeń społecznie najbardziej dokuczliwych.


Brodniccy policjanci coraz częściej otrzymują od mieszkańców  Brodnicy sygnały o negatywnych zachowaniach młodzieży na terenie miasta. W związku z tym,  we wtorek  policjanci przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnianie młodzieży i  nieletnich popełniających przestępstwa i wykroczenia. Działania trwały od godz. 16.00 do późnych godzi nocnych.
W czasie akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na:
●        młodzież i nieletnich pod wpływem alkoholu lub narkotyków
●        zakłócanie ciszy nocnej
●        zakłócanie porządku w rejonie lokali gastronomicznych
●        niszczenie mienia przez młodzież
●        używanie słów wulgarnych i załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych
●        łamanie zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym
●        trzeźwość kierowców i łamanie przepisów ruchu drogowego
 
W działaniach wzięło udział 12 policjantów.
Wylegitymowano 48 osób
Ukarano mandatami karnymi 10 osób
Zatrzymano 2 nietrzeźwych rowerzystów
Zatrzymano 4 sprawców przestępstw narkotykowych

W trakcie wzmożonych działań funkcjonariusze ukarali 10 osób mandatami porządkowymi. Większość z ukaranych mandatami osób, spożywało alkohol w miejscu publicznym oraz zakłócało porządek publiczny. Funkcjonariusze kontrolowali również stan trzeźwości rowerzystów. Przy ul. Kolejowej w Brodnicy, dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat kierowało rowerem mając  po ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Przed godz. 18.00 przy ul. Łokietka, jeden z patroli zauważył czterech mężczyzn trzymających alkohol w ręku. Funkcjonariusze podczas legitymowania ujawnili przy jednym z nich woreczek strunowy z zawartością 0,58g marihuany i dwie szklane lufki. 22-latek został zatrzymany.  Niespełna dwie godz. później, inny patrol na trybunach stadionu przy ul. Królowej Jadwigi zauważyli trzy osoby, gdzie jedna z nich na widok radiowozu odrzuciła jakiś przedmiot. Po sprawdzeniu okazało się, 18-latek wyrzucił woreczek z marihuaną o wadze 1,6 g, a drugi woreczek z suszem o wadze 0,39g miał przy sobie. Nastolatek trafił do brodnickiej komendy.  Kilka minut po godz. 21.00 na terenie przyległym do plaży miejskiej, policjanci legitymowali grupę osób. Jeden z nich, 21-letni brodniczanin w  chwili kiedy funkcjonariusze podejmowali czynności, wyrzucił pod stolik paczkę po papierosach. Funkcjonariusze sprawdzili, co w niej ukrył mężczyzna i okazało się, że jest to marihuana o wadze 0,6g. W związku z tym, policjanci sprawdzili również jego kompanów. Los kolegi podzielił 20-latek, który miał przy sobie 0,36g narkotyku. Wszyscy zatrzymani trafili do cel w brodnickiej komendzie. Dzisiaj zostaną przesłuchani. Za posiadanie środków odurzających, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

Takie akcje, mające na celu utrzymanie porządku w mieście, będą kontynuowane przez brodnickich policjantów.

Źródło: KPP Brodnica