Brodniccy policjanci przyłączyli się do promowania kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” i właśnie z tej okazji w minionym tygodniu, na specjalne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu rowerzystów, przyszli zaproszeni koloniści. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań rowerzystów oraz o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w trakcie wycieczek rowerowych. Każdy słuchacz otrzymał od policjantów dyplom bezpiecznego rowerzysty oraz książeczki z przepisami drogowymi dla kierowców jednośladów.


W miniony piątek (4.07.) ruszyła ogólnopolska kampania „Rowerem bezpiecznie do celu”. Brodniccy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego aktywnie włączyli się do promowania działań zapraszając tego dnia na spotkanie najmłodszych użytkowników dróg. Brodnickich stróżów prawa odwiedzili  koloniści z Harcerskiej Akademii Rozmaitości. W ramach kampanii policjanci udzielili szereg rad i wskazówek jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Przypomnieli, jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego , jak  również sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony rower. Policjanci uświadomili gościom jakie efekty przynosi noszenie elementów odblaskowych i jak ważna jest ich widoczność na drodze. Za aktywny udział w spotkaniu mali goście otrzymali w prezencie opaski odblaskowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Brodnicy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał  również od funkcjonariuszy dyplom bezpiecznego rowerzysty i książeczki z poradami dla młodych rowerzystów.  Po długiej pogawędce dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu i zabawić się w małych „gliniarzy”. Wiele radości sprawiło maluchom założenie kajdanek czy włączenie „ kogutów” w radiowozie. Koloniści tak się świetnie bawili, że żal było im opuszczać mury brodnickiej komendy. Dzieci obiecały mundurowym przestrzegać przepisów ruchu drogowego i dbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci w okresie letnim będą podejmować szereg różnorodnych inicjatyw zmierzających do edukacji rowerzystów w celu podniesienia świadomości na temat zagrożeń, z którymi spotkają się na drogach.  Poprzez takie akcje kształtują postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów drogowych. Ideą kampanii jest także zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Źródło: KPP Brodnica