Zaczęło się. Pogoda dopisuje, zatem miłośnicy dwóch kółek już czyszczą i szykują sprzęt do sezonu. Zanim wsiądziesz na swój motocykl, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Wiosenna aura, wysokie temperatury, sucha nawierzchnia, to wymarzona pogoda do jazdy motocyklem.  Wsiadając na swoje „dwa kółka” należy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale i innych użytkowników dróg. Rozpoczynając sezon motocyklowy, powinniśmy najpierw dokładnie przygotować do niego swój sprzęt.  Motocykl po kilku miesiącach przerwy, powinien przejść przez kompleksowe sprawdzenie  swojego stanu technicznego. Warto udać się do stacji diagnostycznej, aby na specjalnym sprzęcie, dokonać przeglądu swojego motocykla.  Sprawny układ hamulcowy, wydechowy, odpowiednie oświetlenie czy  stan bieżnika w oponach jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Wsiadając na swój jednoślad, warto pomyśleć o odpowiednim stroju. Niezbędny jest oczywiście kask, bez którego jazda motocyklem jest niedozwolona , jak również  specjalny kombinezon ze wzmocnieniami, który niejednemu pomógł uniknąć  pozdzieranych kolan czy łokci. Niestety nie  tylko sprawy motocykl,  odpowiedni strój czy najlepszy kask nie  pomogą nam uniknąć niebezpieczeństw. Najważniejsze w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek!! Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, „na trzeciego”, zbyt szybka i brawurowa jazda- to najczęstsze grzechy motocyklistów, przez które dochodzi do wypadków. Niestety motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi zadbać sam. Policjanci apelują!!! Nie nadużywajmy gazu.

W powiecie brodnickim w ubiegłym roku, doszło do 3 wypadków z udziałem motocyklistów i 4 wypadków z udziałem motorowerzystów.  Na szczęście w zdarzeniach tych, nikt nie zginął. Motocyklisto!! Nie myśl, że jesteś nieśmiertelny. Dbaj o siebie, swojego pasażera i innych uczestników dróg. Masz kask, miej w nim rozum!!

Źródło: KPP Brodnica