Pokaźne wsparcie ze strony władz gmin Brzozie, Osiek, Zbiczno, Bobrowo i Bartniczka  otrzymali brodniccy policjanci . W komendzie powiatowej  przy ul. Zamkowej 13 wójtowie tych gmin  przekazali na ręce szefa brodnickich  policjantów mł. insp. Mariusza Lewandowskiego, 5 nowych alkotestów służących  do walki z pijanymi kierowcami.  Nowy sprzęt będzie służył  policjantom do zwiększenia liczby wyeliminowanych pijanych kierowców. Ponadto wójtowi gmin Brzozie, Osiek, Bobrowo i Zbiczno, przekazali Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, dofinansowanie do kupna nowego radiowozu terenowego.

Ufundowaną w całości ze środków gminnych darowiznę stanowiły urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.                               
Urządzenie pomiarowe jest szybkim i prostym w obsłudze wskaźnikiem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyróżnia się krótkim czasem oczekiwania na kolejny pomiar i możliwość pomiaru stężenia alkoholu w pomieszczeniach co jest jego główną zaletą. W chwili obecnej na wyposażeniu brodnickiej jednostki są 22 tego typu urządzenia. Używany do wstępnych kontroli kierowców, doskonale sprawdza się w przypadkach konieczności wykonania badań dużej ilości osób, w krótkim czasie.                                              
Doposażenie policjantów w nowoczesny sprzęt to inwestycja w bezpieczeństwo. W ten sposób również wójtowie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców  swoich gmin. Radości z nowych nabytków nie krył komendant brodnickiej policji. Przekazany podczas dzisiejszego spotkania sprzęt jest kolejnym narzędziem do walki z plagą polskich dróg, jakimi są nietrzeźwi kierowcy. Alkotesty będą wykorzystywane  przez policjantów pełniących służby na terenach właśnie tych gmin, które je zakupiły.  Ponadto wójtowie gmin Bobrowo, Brzozie, Osiek i Zbiczno, przekazali Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy 50% sumy pieniędzy,  jako dofinansowanie do zakupu nowego radiowozu terenowego dla jednostki. Bardzo dobra współpraca z samorządami,  ich wsparcie finansowe, pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w całym powiecie.  Komendant Lewandowski podziękował również zaproszonym gościom, Wójtowi Gminy Gminy Bobrowo- Pawłowi Klonowskiemu, Wójtowi Gminy Zbiczno- Wojciechowi Rakowskiemu, Wójtowi Gminy Brzozie- Mieczysławowi Jętczak, Wójtowi Gminy Osiek- Kazimierzowi Wolfram i Wójtowi Gminy Bartniczka-Wiesławowi Biegańskiemu za współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce we wsparciu finansowym m.in. na zakup paliwa do radiowozów oraz sprzętu komputerowego.