Czterech pijanych kierowców jednego dnia. Najstarszy miał 70 lat.

Rowerzysta z promilami

Ponad 1,7 promila  alkoholu w organizmie, miał rowerzysta, zatrzymany przez brodnickich poniedziałkowego popołudnia, przez policjantów. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnej celi. Za to przestępstwo, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

W poniedziałek popołudniu, policjanci z Brodnicy, w miejscowości Zembrze zatrzymali do kontroli drogowej,  rowerzystę. Podczas krótkiej rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusz wyczuł, od kontrolowanego alkohol. Po zbadaniu policyjnym alko testem, okazało się, że 27-latek ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie trzeźwiał w celi policyjnego aresztu. Za to przestępstwo, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.Kierował samochodem na pełnym gazie

Ponad promil alkoholu w organizmie, miał 39-letni kierowca renault megane, którego zatrzymali   policjanci z Brodnicy.  Grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek, policjanci z brodnickiej komendy, przy ulicy piwnej, zatrzymali do kontroli drogowej  renault megane.. Podczas rozmowy z kontrolowanym kierowcą, policjanci „wyczuli” woń alkoholu. Funkcjonariusze poddali 39-latka badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i jak się okazało, policyjne urządzenie, wskazało ponad promil.. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie trzeźwiał w policyjnej celi.  39-letni mieszkaniec Brodnicy, za przestępstwo które popełnił, będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.Pijana 20-latka, „wylądowała” w celi

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi 20-latce, zatrzymanej w policyjnym areszcie w Brodnicy. Kobieta jechała rowerem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nocą policjanci z Brodnicy, otrzymali informację, że ulicą Przykop, jedzie pijana rowerzystka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić wiarygodność źródła. Po chwili napotkali na wskazanej ulicy, jadącą całą szerokością jezdni rowerzystkę Mundurowi zatrzymali do kontroli kobietę.  Kobieta swoim zachowaniem nie kryła tego, że jest pijana. Policyjny alkotest wykazał u niej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przetransportowali pijaną brodniczankę do komendy, gdzie resztę nocy spędziła w celi. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.Pijany 70-latek jechał rowerem

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił wczoraj wieczorem 70-letni rowerzysta, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem, policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mileszewy, rowerzystę, którego z daleka styl jazdy nie podobał się funkcjonariuszom.
Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się , już po  krótkiej rozmowie. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości ma ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 70-latka w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Brodnica