Choć do ferii zimowych jeszcze daleko, to brodniccy policjanci, już rozpoczęli „prewencyjny maraton” po szkołach. Dzisiaj, funkcjonariusze z brodnickiej komendy, odwiedzili uczniów szkół w Gorczenicy i Gortatowie, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii.


Do szkoły w Gorczenicy i Gortatowie , brodniccy mundurowi, zawitali dziś, aby z uczniami klas 0-III, porozmawiać o bezpieczeństwie, podczas zbliżających się, wielkimi krokami ferii zimowych. Podczas wizyty mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku, czy w domu. Ważnym elementem spotkania było także przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane przez policjantów pytania. Każdy uczestnik prelekcji otrzymał kamizelki odblaskowe, ufundowane przez firm AS-MO z Brodnicy i Caritas Diecezji Toruńskiej.

Na koniec były życzenia miłego i bezpiecznego, zimowego wypoczynku. W tym miejscu apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek. W spotkaniu wzięło udział 148 osób.

KPP Brodnica