Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy, jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. Uroczyste obchody Święta Policji dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się dzisiaj, w Pałacu Anny Wazówny.


Brodniccy policjanci,  obchody Święta Policji rozpoczęli od złożenia kwiatów przed obeliskiem, poświęconym policjantom poległym w służbie. W ten sposób uczcili pamięć o tych, których już nie ma wśród żywych. Po złożeniu kwiatów i  uczczeniu minutą ciszy Ich pamięci, uroczystość przeniosła się w progi Pałacu Anny Wazówny.  W uroczystym apelu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, mł. insp. Maciej Załucki oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z policją, zaprzyjaźnione służby mundurowe straży i wojska.

W tym roku akty mianowania na wyże stopnie Policji otrzymało łącznie 29 funkcjonariuszy.

Na stopień aspiranta sztabowego policji awansował st. asp. Wojciech Zarębski.
Na aspiranta policji: mł. asp. Roman Gabryel, mł. asp. Łukasz Guzowski i mł. asp. Paweł Rupiński.
Na sierżanta sztabowego policji: st. sierż. Paweł Barczewski, st. sierż. Paweł Celiński, st. sierż. Paweł Chachulski, st. sierż. Monika Fodrowska, st. sierż. Wojciech Krawitowski, st. sierż. Sławomir Lewandowski, st. sierż. Marzena Nowakowska, st. sierż. Michał Sobiecki, st. sierż. Joanna Tykarska, st. sierż. Dawid Wiśniewski i st. sierż. Wojciech Żołnowski.
Na starszego sierżanta policji: sierż. Sławomir Gołębiewski, sierż. Piotr Przybyłowski, sierż. Wojciech Silkowski, sierż. Marcin Szczepański i sierż. Damian Wiśniewski.
Na starszego posterunkowego policji: post. Paweł Półchłopek, post. Anna Konieczka, post. Krzysztof Ochmański, post. Łukasz Mroczyński, post. Przemysław Wiśniewski, post. Dariusz Nowakowski, post. Izabela Rapicka, post. Bartosz Głowacki i post. Marcin Januszewski.

Pan Komendant wszystkim awansowanym i odznaczonym serdecznie pogratulował oraz życzył aby otrzymane stopnie i odznaczenia stanowiły motywację do dalszej służby i jeszcze lepszej realizacji zadań służbowych. Także podziękowania kierował do wszystkich pracowników Policji podkreślając przy tym ich ważną rolę i zaangażowanie w codziennych obowiązkach. Korzystając z okazji serdeczne podziękowania Pan Komendant złożył przedstawicielom lokalnego samorządu, władzom powiatowym i miasta oraz władzom gmin powiatu brodnickiego dziękując za wsparcie i  zrozumienie potrzeb lokalnej Policji.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach składali życzenia z okazji Święta Policji, a także wyrażali podziękowania dla policjantów pełniących służbę na terenie powiatu brodnickiego składając kwiaty i listy gratulacyjne na ręce Komendanta Powiatowego.