Policjant  ze Zbiczna wspólnie ze strażnikami ochrony mienia, zatrzymali dwóch mężczyzn i 15-latka, którzy na jeziorze w Trepkach, dokonywali nielegalnego połowu ryb. Dorośli kłusownicy, trafili do policyjnego aresztu. Informacja o czynie nastolatka, wpłynie do sądu dla nieletnich w Brodnicy.
W środę  około godziny 21.00 policjant ze Zbiczna w trakcie służby ze strażnikami ochrony mienia PZW grupa Grzmięca, otrzymali informację o pływających na jeziorze w Trepkach mężczyznach. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić, co ci mężczyźni, o tak późnej porze robią na wodach jeziora. Mundurowi, zaobserwowali przez lornetkę pływający sprzęt na wodzie i usłyszeli rozchodzący się męski głos. Po chwili obserwacji, zauważyli jak trzech mężczyzn  rozciąga sieci rybackie. Ponton, którym poruszali się po wodzie dopłynął w końcu na brzeg. Po chwili czujni funkcjonariusze  zaskoczyli kłusowników. Na brzegu, zastali już tylko dwóch z nich. 21-latka i 15-latka. Jak się okazało trzeci zdążył uciec Mundurowi znaleźli zastawione na jeziorze sieci w których nie było jeszcze ryb. Funkcjonariusze podczas czynności, ustalili i zatrzymali trzeciego wspólnika. 21 i 55-latek trafili do policyjnego aresztu. Nieletni po czynnościach przeprowadzonych w brodnickiej komendzie, trafił pod opiekę ojca. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponton, wiosła i dwie sieci, które posłużyły kłusownikom do popełnienia przestępstwa.
W czwartek, mężczyznom został przedstawiony im zarzut z art.27c ust.1 pkt 2 Ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi im kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Informacja o czynie nieletniego, trafi do sądu rodzinnego w Brodnicy.

KPP Brodnica