Brodnicki dzielnicowy został uhonorowany statuetką „Serce za serce” przyznaną za wieloletnią pomoc w organizacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To nie pierwsze wyróżnienie  dla funkcjonariusza. Za uratowanie tonącego asp. Roman Kamiński został odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".
Asp. Romanowi Kamińskiemu została 19 kwietnia wręczona statuetka „Serce za serce”. Nagrodę tę funkcjonariusz otrzymał za okazywaną, wieloletnią pomoc w organizowaniu Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu powiatowym, a wręczyli ją prezesi PCK Brodnica. Asp. Roman Kamiński na co dzień pracuje jako dzielnicowy. W Policji jest od 13 lat. Z wykształcenia ratownik medyczny, świetny pływak i dlatego w sezonie letnim, pełni służbę na wodach jezior powiatu brodnickiego. Wcześniej ukończył trzymiesięczny kurs w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie o specjalizacji Policja Wodna. Koledzy o nim mówią, że jest dobry w tym co robi! Roman jest zrzeszonym ratownikiem WOPR-u. W 2008 roku ukończył kurs i zdobył stopień ratownika  wodnego.
W sylwestrową noc 2010 roku asp. Roman Kamiński uratował życie tonącemu w Drwęcy. Dzielnicowy bez chwili namysłu, przy asekuracji swojego kolegi z patrolu, wskoczył do wody i wyciągnął na brzeg 27-latka. Niestety mężczyzna nie dawał znaku życia. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie i podjęli reanimację. Gdy na miejsce przyjechała karetka mężczyzna już oddychał. Za swój profesjonalizm i opanowanie asp. Roman Kamiński został odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".

KPP Brodnica