Zabezpiecz  mieszkanie przed włamywaczem
- Najlepszym zabezpieczeniem naszego mieszkania jest czujny sąsiad, którego warto uprzedzić o planowanym wyjeździe i poprosić żeby rzucił okiem na kręcące się wokół niego obce osoby.
- Poproś o odbieranie korespondencji ze skrzynek pocztowych – zapchana skrzynka jest dowodem dłuższej nieobecności właściciela mieszkania.
- Poproś o zbieranie spod drzwi wejściowych do mieszkania ulotek reklamowych.
- Poinformuj zaufanych sąsiadów o terminie powrotu z wypoczynku, wszystkie podejrzane hałasy dochodzące z naszego mieszkania przed tą datą będą dla nich sygnałem alarmowym.
- Jeśli w mieszkaniu przechowujesz bardzo cenne przedmioty najlepiej zdeponuj je w depozycie.
- Gdy nie masz możliwości zdeponowania cennych rzeczy, oznacz je w sposób umożliwiający ich późniejszą identyfikację np. poprzez zrobienie zdjęcia, spisanie numeru seryjnego.
- Przed wyjazdem sprawdź bardzo dokładnie wszystkie drzwi i okna, zakręć gaz i zawór z wodą, odłącz aparat telefoniczny. Opiekunom twojego mieszkania pozostaw numer telefonu komórkowego, pod który będą mogli skontaktować się z Tobą w razie nagłej, nieprzewidzianej potrzeby.  Prosimy zwrócić uwagę na to czy zamki w drzwiach są prawidłowo zamontowane. Warto zabezpieczyć swoje mieszkanie dwoma różnymi zamkami w drzwiach, złodziejowi wtedy jest trudniej pokonać zabezpieczenia.

KPP Brodnica