We wtorek do komendy w Brodnicy na sympatyczne spotkanie z policjantami przybyły dzieci z Przedszkola nr 8 przy ul. Zielonej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta i zwiedzaniem siedziby brodnickich funkcjonariuszy.

We wtorek Komendę Powiatową Policji w Brodnicy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8 przy ul. Zielonej. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jak być odpowiedzialnym pasażerem pojazdu. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji. Największą furorę wywołała prezentacja  policyjnych motocykli i radiowozów z obowiązkowo użytymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.. Każdy z przedszkolaków miał możliwość zrobienia swoich odcisków palców. Dużo radości sprawił dzieciakom widok ślicznych policyjnych psów „Beraja" i „Brossa”, którzy wspólnie ze swoimi opiekunami przygotowali specjalnie na tą wizytę pokaz posłuszeństwa i zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Od przewodników przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę spełniają one w codziennej pracy Policji.

Wspólnym celem policjantów i wychowawców to  – troska o bezpieczeństwo dzieci. Tym przedszkolakom, które odwiedziły dzisiaj progi brodnickiej komendy policjant będzie kojarzył się z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się z prośbą o pomoc. Maluchy, otrzymały od policjantów zawieszki odblaskowe, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa.

KPP Brodnica