Grzywna, ograniczenie wolności albo jej pozbawienie - taką karę może otrzymać 20 latek, który znęcał się nad zwierzęciem. Mężczyzna zatrzymany przez brodnickich funkcjonariuszy stojąc na moście kopnął kota, który wpadł do rzeki. Następnie również kopnięciem uszkodził drzwi do bloku wielorodzinnego. Agresor został umieszczony w policyjnym areszcie.
W  niedzielę około godz. 23:40 policjanci z Brodnicy otrzymali zgłoszenie,że na moście przez rzekę Drwęca stoi grupa młodzieży, z której jeden z mężczyzn kopnął celowo kota, który następnie wpadł do rzeki. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. W tym czasie 20-letni mężczyzna, zaczął demolować drzwi wejściowe do pobliskiego bloku. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, zatrzymali wandala w bezpośrednim pościgu. Obecność stróżów prawa „ostudziła” temperament Patryka S, który przyznał się do uszkodzenia drzwi. Według relacji świadków mały kotek, który wpadł do rzeki zdołał wydostać się na brzeg, a następnie uciekł. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, posiadał 0, 97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym nawet karą pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie z akt wandalizmu.

KPP Brodnica