W ostatnich dniach, w brodnickiej komendzie gościli policjanci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Pod koniec ubiegłego tygodnia brodnickich policjantów odwiedziła pani generał major Vera Ivanowva, z Rosji, a wczoraj dwóch policjantów z Niemiec
Wizyta ta, mogła odbyć się dzięki IPA (Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji). Pani generał major, będąca już na emeryturze, przyjechała do Polski z Jakucji, na obchody Święta Policji. Zaszczytem dla brodnickich funkcjonariuszy, było to, że zechciała odwiedzić właśnie ich jednostkę. Na spotkaniu z funkcjonariuszami porównywano pracę rosyjskich policjantów, do codziennych zmagań policjantów w naszym regionie. Pani generał zwiedziła budynek komendy, jak i zapoznała się ze sprzętem posiadanym na wyposażeniu jednostki. To niejedyny gość jaki odwiedził nas w ostatnich dniach.

W poniedziałek, również dzięki IPA, w odwiedziny do Brodnicy, przyjechali policjanci z Niemiec wraz z Jerzym Archackim, z Kujawso- Pomorskiej Gupy Wojewódzkiej IPA. Funkcjonariusze niemieckiej policji na spotkaniu z kierownictwem brodnickiej komendy, zapoznali się ze strukturą jednostki. Policjanci rozmawiali na tematy związane z przestępczością, która sprawia im najwięcej problemów, oraz w jaki sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Na koniec obu spotkań, zagraniczni goście, chętnie pozowali z brodnickimi policjantami do wspólnych zdjęć.

KPP Brodnica