Komendant Policji w Brodnicy na uroczystej odprawie podziękował i nagrodził dwóch brodnickich dyżurnych: sierż. szt. Mariusza Szczepańskiego i kom. Romana Kowalskiego, za szybkie i profesjonalne działanie przy ratowaniu ludzkiego życia.

W czwartek Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy na odprawie z kadrą oficjalnie podziękował i nagrodził dwóch brodnickich dyżurnych sierż. szt. Mariusza Szczepańskiego i kom. Romana Kowalskiego. Policjanci ci, dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu, zdołali uratować życie młodemu mężczyźnie.

Obydwaj policjanci w poniedziałek (16.05) pełnili dwunastogodzinną służbę na stanowisku kierowania. Kiedy zbliżał się koniec pracy, w miarę spokojną do tej pory służbę przerwał telefon, od zaniepokojonej dziewczyny z Bydgoszczy. Młoda osoba zdenerwowanym głosem oznajmiła, że jej przyjaciel, który mieszka w Brodnicy, przysłał do niej sms-a, że chce popełnić samobójstwo. Dziewczyna nie zbagatelizowała tej informacji i natychmiast poinformowała brodnickich policjantów o zamiarze kolegi. Wiedziała, że chłopak znajduje się na jednej z ambon obserwacyjnych w lesie niedaleko Karbowa. Dyżurny wysłał we wskazaną okolicę wszystkie patrole i ustalił numer telefonu komórkowego desperata. Sierż. szt. Mariusz Szczepański nie tracił ani chwili, próbując skontaktować się z młodym człowiekiem. Po kilku próbach połączenia się, chłopak odebrał telefon. Policjant zaczął z 19 latkiem negocjacje. Wszystkiemu przysłuchiwał się jego kolega kom. Roman Kowalski i kiedy tylko chłopak wskazał, gdzie się znajduje, skierował na miejsce patrole i karetkę. Sierż. szt Szczepański podtrzymywał rozmowę z niedoszłym samobójcą do czasu, aż policjanci potwierdzili, że odnaleźli chłopaka. Załoga pogotowia przewiozła 19 latka z obrażeniami ciała do szpitala, gdzie zajęli się nim specjaliści. Dzięki informacji od koleżanki i błyskawicznej reakcji brodnickich policjantów, udało się uratować młode życie.

Komendant podziękował policjantom, za zaangażowanie, szybką reakcję i zdecydowaną postawę. Podkreślił, że „profesjonalizm postępowania w takich przypadkach, stanowi przykład do naśladowania dla młodszych kolegów z pracy”.

KPP Brodnica