W sobotę w miejscowości Świedziebnia, doszło do dwóch wypadków drogowych. Dwóch mężczyzn z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Brodnicy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.
W sobotę, krótko po godz.15.00 w Świedziebni doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Funkcjonariusze drogówki, będący na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że motocyklista (31 l.) na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości i stracił panowanie nad jednośladem. Mężczyzna zjeżdżając na lewy pas, zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka vw polo. Brodniczanin z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wieczorem w tej samej miejscowości, miało miejsce kolejne zdarzenie. Kierujący oplem astrą, na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z bmw. Kierowca astry ( 28 l.) z obrażeniami ciała, trafił do szpitala. Jak się okazało, kierowca bmw (25 l.), nie miał prawa podróżować swoim pojazdem, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Sprawę wyjaśniają brodniccy policjanci.

KPP Brodnica