W sobotę policjanci z Brodnicy rozegrali V międzywydziałowy turniej drużynowy w halową piłkę nożną. Walka do końca była zacięta, toczył się bój o puchar komendanta.

W sobotę (19.02.) o godz.10.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy zebrało się 6 policyjnych drużyn piłkarskich, aby walczyć między sobą o puchar szefa. W turnieju funkcjonariusze rywalizowali w drużynach: Ruchu Drogowego, Dzielnicowi/Dyżurni, OPI, Kryminalni,PP Górzno, PP Jabłonowo Pom.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy z który do półfinału rozgrywek przeszły po dwie drużyny z każdej grupy. W półfinale walkę toczyły między sobą drużyny:

Ruch Drogowy- PP Górzno 1:0

Wydział Kryminalny- Dzielnicowi/Dyżurni 1:0

Zwycięskie drużyny z półfinału spotkały się w finale.

I miejsce :Ruch Drogowy zwyciężył z Wydziałem Kryminalnym 2:0

III miejsce:walczyły drużyny PP Górzno- Dzielnicowi/Dyżurni 3:0

V miejsce: Ogniwo Patrolowo- Interwencyjne- PP Jabłonowo Pomorskie 5:0


Ostatecznie na podium stanęły drużyny:


I miejsce: Referat Ruchu Drogowego

II miejsce: Wydział Kryminalny

III miejsce: PP Górzno


Trzeci rok z rzędu najlepszą policyjną drużyną okazała się drużyna Referatu Ruchu Drogowego. Wyłoniono również króla strzelców - post. Bartosza Argalskiego, który strzeli 4 bramki i otrzymał nagrodę specjalną. Za zajęcie najwyższego miejsca na podium policjanci RRD otrzymali złote medale i puchar, o który toczyła się walka. Policjanci Wydziału Kryminalnego zadowolili się drugim miejscem i srebrnymi medalami, a brąz trafił na szyję policjantów z Górzna. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się sierż. Paweł Chachulski.

Turniej o puchar szefa, stał się tradycją w brodnickiej komendzie. Na tegorocznych rozgrywkach nie zabrakło najmłodszych kibiców, którzy również mogli strzelać gole samemu komendantowi insp. Andrzejowi Rogalskiemu. Za strzał do bramki komendanta dzieciaki otrzymały nagrody specjalne.

Tekst&fot. KPP Brodnica