W sobotnią noc ( 22/23.01 ) policjanci z powiatu brodnickiego uczestniczyli w akcji pod kryptonimem "DYSKOTEKA".

Działania przeprowadzono w miejscowościach położonych na granicy powiatu w pobliżu dyskotek w m.Gwiździny, Płośnica, Gołębiewo, a także w Świedziebni. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, w tym jednego pod wpływem środków odurzających i posiadającego narkotyki. Wszyscy "wylądowali" w policyjnym areszcie. Grożą im kary pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Brodniccy policjanci coraz częściej otrzymują sygnały o negatywnych zachowaniach młodzieży powracających z dyskotek na terenie powiatu brodnickiego i ościennych. W związku z tym w sobotnią noc policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne, na terenie powiatu. W akcji udział wzięło 22 policjantów, ponadto użyto psa tropiącego do ujawniania narkotyków. Stróże prawa zwrócili uwagę na wszelkie przestępstwa oraz wykroczenia o charakterze chuligańskim. Około godz. 23:35 w m. Świedziebnia do kontroli drogowej zatrzymano pojazd Mitshubishi. Okazało się, że jego kierowca, 23letni mieszkaniec powiatu brodnickiego był nietrzeźwy - miał 1, 8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto złamał zakaz prowadzenia pojazdów. Około godz. 03:00 policjanci zatrzymali prawo jazdy 19letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który znajdując się w stanie po użyciu alkoholu spowodował kolizję drogową z innym pojazdem. Kolejny kierowca jadący "na dwóch gazach" został zatrzymany w Świedziebni o godz. 03:20. 20letni mieszkaniec powiatu miał 1, 7 promila alkoholu w organizmie Wcześniej, o godz. 01:30 w m. Tama Brodzka, dzielnicowi zatrzymali kierującego znajdującego się pod wpływem środka odurzającego. Przy użyciu psa tropiącego narkotyki, policjanci ujawnili w pojeździe mężczyzny, amfetaminę i marihuanę. Następnie o godz. 04:10 zatrzymano tam kolejnego nietrzeźwego kierującego. 23letni brodniczanin miał 0, 31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w czasie działań:

*Wylegitymowano 175 osób
*Ukarano mandatami karnymi 16 osób
*Sporządzono 1 wniosek o ukaranie do sądu
*Pouczono 20 osób
*Przeprowadzono 151 kontroli pojazdów
*Zatrzymano 5 praw jazdy i 3 dowody rejestracyjne.

To nie była jednorazowa akcja, takie działania będą kontynuowane - zapowiadają i ostrzegają stróże prawa z Brodnicy. W czasie działań współpracowano z policjantami powiatu nowomiejskiego.

KPP Brodnica