W miniony weekend na terenie Brodnicy doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń, z udziałem pieszych uczestników ruchu.

Na ulicy Przykop kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Do podobnego zdarzenia doszło na ulicy Niskie Brodno, gdzie dwóch pieszych zostało potrąconych przez kierowcę audi.

W minioną sobotę (04.06.) ok. południa dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, otrzymał informację o potrąceniu pieszego na ulicy Przykop w Brodnicy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono, 67-letnia mieszkanka Brodnicy, kierując pojazdem marki toyota, potrąciła przechodzącego przejściem dla pieszych mężczyznę. 60-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj (05.06.) w Brodnicy przy ul. Niskie Brodno. W godzinach popołudniowych 22-letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniej kobiecie i jej 8-letniemu synowi, którzy przejściem dla pieszych przeprowadzali rowery na drugą stronę jezdni. Szczęśliwie, także tutaj obyło się bez obrażeń. Uszkodzeniu uległy jedynie rowery. Młody kierowca audi był trzeźwy. Jak się jednak okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie było ubezpieczone.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wykroczenia wobec pieszych grożą surowymi mandatami. Nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącym przez oznakowane przejście, będzie kosztować kierowcę 1500 złotych grzywny oraz 10 punktów karnych. W przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, można również stracić uprawnienia do kierowania pojazdami.