Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Brodnicy, który w miniony piątek został zatrzymany przez brodnickich policjantów.

Funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające i substancje psychotropowe. Policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz ponad 16g amfetaminy.

W piątkowy wieczór (12.03.) brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Sądowej w Brodnicy znajdują się trzy osoby podejrzanie zachowujący się. Patrol policjantów, który pojechał na miejsce wylegitymował 14-latkę i dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20-lat. Podczas czynności z policjantami 19-latek był pobudzony i nielogicznie wypowiadał się. Funkcjonariusze sprawdzili odzież chłopaka pod kątem posiadania zabronionych rzeczy. W kieszeni bluzy funkcjonariusze ujawnili pudełko z suszem roślinnym i woreczki strunowe z białym proszkiem. Policjanci zatrzymali brodniczanina i przetransportowali do brodnickiej komendy. Tam się okazało, że zabezpieczone substancje to niewielka ilość marihuany oraz ponad 16 g amfetaminy. 14-latka trafiła pod opiekę matki. 19-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.