Brodniccy policjanci w miniony weekend skontrolowali 29 kierowców, którzy w rażący sposób naruszali przepisy ruchu drogowego na jednym z parkingów pod supermarketem. 

Funkcjonariusze  ukarali mandatami 14 kierowców i jednego pieszego. „Posypały” się mandaty za stan techniczny pojazdów, wprowadzanie pojazdów w poślizg, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i wiele innych wykroczeń.

W miniony weekend brodniccy policjanci podczas nocnych służb na terenie miasta, na jednym z parkingów i dojazdowych drogach do niego  skontrolowali 29 kierowców, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszali przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi pięciu kierujących samochodami. Kierowcy ci stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja, poprzez wprowadzenie pojazdów w poślizg (tzw.drift). Kolejnych trzech kierowców  ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości po 100 złotych i 2 punkty karne za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, trzech kolejnych po 100 złotych i 1 punkt karny za stan techniczny pojazdów,  dwóch po 200 złotych i 6 punktów karnych za przekroczenie prędkości, jeden  200 złotych i 4 punkty za brak włączonych świateł mijania, kierowca forda ukarany za spowodowanie kolizji drogowej  mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Mandatem karnym ukarany został również pieszy, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dwóch innych kierowców, którzy w podobny sposób  w ubiegłym roku „sprawdzali” moc swoich pojazdów, ukaranych zostało przez brodnicki sąd  karami grzywny w wysokości 800 i 1000 złotych oraz rocznym i dwuletnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.