Brodniccy policjanci zatrzymali kierowcę opla combo, który prowadził pojazd mając ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie.

To kolejny kierowca zatrzymany podczas weekendu, który wpadł kierując samochodem po wypiciu alkoholu. 45-latek już stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (19.12.) policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, przemieszczając się ulicami centrum miasta, przy ul. Przykop jadąc za pojazdem opel combo, zauważyli jak jego kierowca wykonuje dziwne manewry na drodze. Przy ul. Strzeleckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. Podczas legitymowania mężczyzny, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. 45-latek „wydmuchał” ponad 2,1 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo, kierowca będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.