Już systematycznie od kilku miesięcy pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy parkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.

W miniony czwartek (1 października 2020 roku) zorganizowano kolejną akcję zbiórki krwi dla 5 letniej Nadii Przybyłowskiej, córki brodnickiego policjanta, u której na początku maja zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Tego dnia pod budynkiem komendy udało się zebrać ponad 18 litrów krwi!

W czwartek (1.10.) pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, po raz kolejny zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Brodniccy policjanci wspólnie z pracownikami Oddziału Terenowego CRKiK zorganizowali kolejną akcję zbiórki krwi z dla 5 -letniej Nadii Przybyłowskiej, córki brodnickiego policjanta.

Nadia zachorowała na ostrą białaczkę limfoblatyczną na początku maja 2020 roku i od tamtej pory poddawana jest intensywnej chemioterapii w bydgoskim szpitalu. W akcję zbiórki krwi włączyło się wiele osób. Poza brodnickimi policjantami oraz pracownikami komendy do akcji włączyli się policjanci z sąsiednich powiatów, żołnierze, strażacy, brodniccy motocykliści z klubu BSM BROBIKERS oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego. Tego dnia udało się zebrać ponad 18 litrów krwi od 42 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować akcję oraz wszystkim tym, którzy w niej uczestniczyli.

W dalszym ciągu można oddawać krew dla Nadii w punktach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować niejedno życie!