Prawie 130 policjantów z Brodnicy, Torunia oraz Bydgoszczy zabezpieczało  sobotni mecz piłki nożnej między drużynami Sparta Brodnica a Zawiszą Bydgoszcz.

Dwóch kibiców ukaranych zostało mandatami karnymi, wobec 4  sporządzono wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia.

W sobotę 5 września brodniccy policjanci wspólnie z policjantami Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy i Toruniu zabezpieczało mecz piłki nożnej między drużynami Sparty Brodnica a Zawiszą Bydgoszcz. Na brodnicki stadion przybyło ponad 450 kibiców obu drużyn.  Funkcjonariusze byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Podczas meczu 22-letni mieszkaniec Chełmży ukarany został mandatem karnym za wrzucenie za trybuny petardy hukowej. Po zakończonym meczu przez kilka minut zablokowane było skrzyżowanie ulic Wybickiego z Sienkiewicza, gdzie kilkunastu kibiców chciało się ze sobą „zmierzyć”, co uniemożliwili im policjanci biorący udział w zabezpieczeniu. Jeden z kibiców drużyny Sparty Brodnica ukarany został 500 złotowym mandatem karnym za zakłócanie porządku, a wobec 4 kibiców drużyny Zawisza Bydgoszcz sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.  Aktualnie trwa analiza materiału wideo, mająca na celu ustalenie czy doszło do innych wykroczeń. W zabezpieczeniu wzięło udział prawie 130 policjantów. Przepraszamy kierowców za chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.