Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego bezwzględnie będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, które nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 34-latek z Olsztyna.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (21.04,) w Brodnicy przy ul. Sikorskiego.  Policjanci ruchu drogowego  dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. 34-letni mieszkaniec Olsztyna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 55 km/ h.  Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Na mężczyznę został nałożony również mandat  karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Prędkość i brawura, w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci aby zminimalizować ilość zdarzeń prowadzą szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  monitorują przy tym zachowania kierujących na terenie całego powiatu brodnickiego. Szczególnie w obszarach zabudowanych prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Niestety, mimo apeli w mediach i prowadzonych działań profilaktycznych w dalszym ciągu kierujący pojazdami w sposób lekceważący odnoszą się do obowiązujących na drodze ograniczeń prędkości. Co najgorsze, kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi przypominają, że za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje. Brodniccy policjanci będą w dalszym ciągu restrykcyjnie podchodzić do tego typu wykroczeń