Brodniccy policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą gromadzić się osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe. W tych miejscach najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Działania służb mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu i potrzebujące pomocy.

Brodniccy policjanci w podczas służby sprawdzają miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Stróże prawa kontrolują  opuszczone budynki, ogródki działkowe i altany. Osoby bezdomne, często aby się ogrzać  rozpalają w takich miejscach ogniska, co jest bardzo niebezpieczne. Na niebezpieczeństwo wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe.


Policjanci apelują!


Nie bądźmy obojętni, wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.
Informujmy odpowiednie służby o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie.

Informujmy Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

Miejsca gromadzenia się osób bezdomnych mogą Państwo wskazywać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież